3 października 2023

Ile kosztuje wynajem długoterminowy samochodu?

Ile kosztuje wynajem długoterminowy samochodu?

Udostępnij:

Wynajem długoterminowy to forma finansowania nowego pojazdu, która oferuje możliwość wynajmu samochodu na określony czas — zazwyczaj jest to okres dłuższy niż rok i krótszy niż 5 lat.

Legend

Spis treści

 • Czym jest wynajem długoterminowy, czyli auto na abonament?

 • Jakie są zalety wynajmu długoterminowego samochodu?

 • Ile kosztuje długoterminowy wynajem samochodu w leasingu, a ile najem długoterminowy auta na abonament? Jakie są warunki umowy?

 • Kto może skorzystać w najmu długoterminowego?

 • Co jest wliczone w cenę wynajmu długoterminowego?

 • Korzyści dla przedsiębiorców

 • Jak sprawdzić koszt wynajmu długoterminowego samochodu? Kalkulator wynajmu długoterminowego

Czym jest wynajem długoterminowy, czyli auto na abonament?

Wynajem długoterminowy to forma finansowania nowego pojazdu, która oferuje możliwość wynajmu samochodu na określony czas — zazwyczaj jest to okres dłuższy niż rok i krótszy niż 5 lat.

Tę formę najmu nazywamy też „autem na abonament”, ponieważ umożliwia ona korzystanie z samochodu za comiesięczną ratę i opłatę startową, zwaną wpłatą własną. W naszej firmie masz możliwość wynajmu na 12,24 lub 36 miesięcy. Chcesz wybrać inny okres trwania usługi? To możliwe — po indywidualnym dobraniu pakietu i rozmowie z jednym z naszych doradców.

Wynajem długoterminowy aut zdecydowanie upraszcza administrację pojazdów służbowych. Miesięczna rata z tytułu wynajmu zawiera w sobie wszystkie koszty związane z użytkowaniem nowego auta (nie wliczając paliwa, kosztów parkingowych oraz przejazdów drogami płatnymi) i po zakończeniu umowy pozwala na zwrot samochodu do firmy wynajmującej bądź jego wykup podobnie, jak możliwe jest to w leasingu. Za formą tą idzie również brak dodatkowych składek ubezpieczeniowych i eksploatacyjnych  — wszystko, co musimy opłacić na fakturze to stała rata określona przy podpisywaniu umowy. To czy lepiej wybrać leasing, czy zdecydować się na wynajem w abonamencie zależy więc od charakteru i celów firmy, a także jej dalszych planów na rozwój.

Jakie są zalety wynajmu długoterminowego samochodu?

Wynajem na abonament charakteryzuje się stałymi, z góry określonymi kosztami miesięcznymi oraz opłatą na start. Jest to także dobre rozwiązanie, jeśli:

 

 • nie jesteś zainteresowany leasingiem, a chcesz sprawdzić samochód, zanim przejmiesz go na własność,
 • nie chcesz zaprzątać sobie głowy wymianą opon, naprawami, przeglądami oraz serwisem podczas użytkowania samochodu,
 • nie chcesz lub nie możesz jednorazowo wydawać dużej kwoty na nowy pojazd ani nie masz ochoty brać kredytu,
 • chcesz jeździć nowym samochodem w doskonałym stanie technicznym.
 • decydując się na wynajem, nie masz obowiązku odkupienia auta po zakończeniu umowy wynajmu, możesz więc przetestować tyle samochodów, ile chcesz,
 • przez cały czas trwania umowy jesteś pod stałą opieką firmy wynajmującej — dział obsługi klienta i serwis techniczny, który będzie odpowiedzialny za przeglądy i naprawy są do Twojej dyspozycji,
 • nie musisz martwić się o ubezpieczenie OC, AC i NNW (w tym assistance) - każdy samochód w ofercie wynajmu długoterminowego ma je obowiązkowo opłacone.

 

Oferta wynajmu długoterminowego skierowana jest zarówno do osób fizycznych, jak i do przedsiębiorców. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, z pewnością zastanawiasz się, jakie dokładnie koszty dla firmowego budżetu wiążą się z decyzją o długoterminowym wypożyczeniu samochodu. Przedstawiamy przegląd najważniejszych składowych ceny wynajmu. 

Ile kosztuje długoterminowy wynajem samochodu w leasingu, a ile najem długoterminowy auta na abonament? Jakie są warunki umowy?

Do niedawna wynajem floty traktowany był jako inwestycja droga i nieopłacalna. Na szczęście te czasy odeszły w niepamięć i dziś zarówno wynajem, jak i  finansowanie samochodu w leasingu są coraz bardziej dostępne zarówno dla właścicieli dużych, średnich, jak i małych firm we wszystkich miastach w Polsce. W zależności od rodzaju samochodu oraz czasu trwania umowy zarówno abonament może być bardziej opłacalny od leasingu, jak i odwrotnie.  Im popularniejszy model samochodu, tym łatwiej będzie sprzedać go firmie po okresie wynajmu, a to z kolei wpływa na niższe raty dla wynajmującego. Usługi wynajmu długoterminowego będą więc bardziej opłacalne w przypadku popularnych i chętnie kupowanych pojazdów. Wraz z wynajmem długoterminowym otrzymujesz również stałą cenę składki ubezpieczeniowej. Nawet w przypadku podwyżek — wysokość raty się nie zmieni. W przypadku spłaty wartości pojazdu nie zawsze będziesz miał do czynienia ze stałą wysokością ubezpieczenia przez cały okres umowy, na co szczególnie musisz uważać. 

Kto może skorzystać w najmu długoterminowego?

 • duże korporacje, które w ramach umowy wynajmu chcą skompletować własną flotę,
 • firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw,
 • osoby fizyczne prowadzące jednoosobową firmę.

   

Chciałbyś co rok zmieniać samochód bez konieczności kupowania go, lecz nie jesteś przedsiębiorcą? Nic nie szkodzi! U nas z tej formy finansowania mogą skorzystać także osoby nieposiadające firm! Zakup samochodu to wiążąca decyzja. Dla nas liczy się Twój czas oraz pieniądze, dlatego postaramy się o ofertę idealną dla Ciebie, a Ty nie będziesz musiał martwić się o żadne formalności! 

Co jest wliczone w cenę wynajmu długoterminowego?

To bardzo często zadawane pytanie przez naszych klientów. Przy wynajmie długoterminowym ponosisz koszt raty oraz wkład własny. Wysokość miesięcznej opłaty uzależniona jest od marki, rodzaju i modelu użytkowanego pojazdu, czyli całkowitej wartości samochodu, a także okresu trwania umowy i dodatkowych usługi w ramach umowy. 

Ponadto jest wiele innych czynników składających się na opłacalność tej formy.  W zamian za comiesięczną opłatę to firma wynajmująca:

 

 • zapewnia pełną obsługę samochodu w tym wymianę opon,
 • ponosi wszelkie koszty związane z eksploatacją samochodu,
 • ponosi koszty serwisu,
 • ponosi koszty związane z ubezpieczeniem OC, AC i NW — również w przypadku szkody,
 • jest odpowiedzialna za wszelkie dodatkowe opłaty pojawiające się w czasie użytkowania pojazdu.

 

Najbardziej wartościowy jest jednak czas, który zaoszczędzasz na załatwianiu wszelkich formalności związanych z bezpieczeństwem i użytkowaniem pojazdu.  W ramach wynajmu długoterminowego musisz jedynie pamiętać o stałym opłacaniu faktur oraz czerpaniu radości z jazdy!

Korzyści dla przedsiębiorców

Bez wątpienia wynajem abonamentowy ma wiele zalet. Dla osób prowadzących działalność gospodarczą są to przede wszystkim korzyści podatkowe i możliwość obniżenia podatku do urzędu skarbowego, co obniża całkowite koszty korzystania z pojazdu. Co dokładnie możesz jako przedsiębiorca „wrzucić w koszty”?

 

 • Miesięczną ratę  —  jeśli wartość środka transportu nie przekracza 150 000 zł. Jeśli wartość ta jest większa, skorzystaj ze wzoru 150 000 / wartość pojazdu x rata.
 • 100% VAT — jeżeli samochód ze względu na swoją konstrukcję nadaje się wyłącznie do działalności gospodarczej,
 • 100% VAT — jeżeli pojazd został zgłoszony do urzędu skarbowego za pomocą formularza VAT-26, prowadzona jest kilometrówka, pojazd jest używany wyłącznie w celach związanych z prowadzeniem działalności oraz w dokumentacji został stworzony regulamin jego użytkowania,
 • 100% opłat za paliwo, parkingi i przejazdy autostradami — jeżeli pojazd jest używany wyłącznie do celów związanych z prowadzeniem działalności.

 

Jeśli zdecydowałeś, że wynajem długoterminowy to właśnie to, czego szukasz — gratulujemy! To świetna opcja dla przedsiębiorców, ale też dla osób prywatnych. Jeśli marzysz o nowym samochodzie, a nie lubisz zaprzątać sobie głowy formalnościami związanymi z jego zakupem i użytkowaniem — skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci wybrać ofertę idealną dla Twoich potrzeb!

Jak sprawdzić koszt wynajmu długoterminowego samochodu? Kalkulator wynajmu długoterminowego

Aby dowiedzieć się, jaka jest cena długoterminowego wynajmu danego samochodu, najlepiej sprawdzić to na konkretnym modelu. Na naszej stronie możesz bez wychodzenia z domu przejść przez symulację — wybrać rodzaj samochodu, dodać do niego specjalny pakiet, wyposażenie oraz rodzaj ubezpieczenia, a następnie poznać koszty najmu. Jeśli oferta będzie dla Ciebie satysfakcjonująca — kompleksowa wycena — kalkulator najmu wraz z warunkami wykupienia samochodu na własność, omówiona zostanie z Tobą podczas spotkania z naszym doradcą.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który planuje znacznie rozszerzyć liczebność swojej floty, możesz liczyć na dodatkowe korzyści. Im więcej pojazdów wypożyczysz w naszej firmie, tym korzystniejszy może być koszt miesięcznego najmu pojedynczego samochodu !  Decydując się na wynajem długoterminowy, nie zapomnij więc o kontakcie z naszym doradcą, który doradzi Ci w kwestii wynajmu auta i dostosuje ofertę idealnie dla Ciebie! Poznaj naszą ofertę samochodów i skonstruuj ofertę według swoich potrzeb! Zapraszamy do kontaktu!

Tagi